ورود


ضرورت استفاده کودک از میز و صندلی مناسب پرینت پست الکترونیکی

استاندارد بودن صندلی برای نشستن طولانی مدت کودکان ضروری است اما متاسفانه برخی والدین به خوبی بر این امر واقف نبوده و زمینه بسیاری از بیماری های ساختار قامتی کودکان را فراهم می کنند، در حالی که باید برای کودک یک میز و صندلی با ارتفاع متناسب با قد کودک تهیه کرد. پاهای کودک باید کاملا صاف یا توسط یک زیر پایی روی زمین قرار بگیرد. زانوها نیز باید حدود 90 درجه خم باشد.

و در این حالت لگن در موقعیت تمایل به جلو قرار می گیرد ، همچنین لگن هم باید کمی از زانو بالاتر قرار بگیرد همین وضعیت، باعث قرار گرفتن بهتر ستون فقرات در حالت طبیعی خود می شود . همچنین پشت کودک باید به وسیله صندلی حمایت شود و قوس انتهای ستون فقرات نیز باید توسط پشتی پر کننده گودی کمر صندلی پر شود . از طرفی دیگر باید سر در حالت متناسب روی شانه ها قرار گیرد و به جلو یا کناره ها انحراف نداشته باشد.

مشکلات اسکلتی – عضلانی، یکی از 10 شکایت عمده سلامتی در بین بچه های سنین مدرسه است. متاسفانه اکثر کودکان از صندلی مناسب که ارتفاع و عمق نشستن کافی برای آنها داشته باشد، استفاده نمی کنند.

به طور کلی وضعیت مناسب بدنی، باعث عملکرد بهتر بدن و تحمل بهتر فشارهای وارده بر بدن می شود و از طرفی دیگر وضعیت مناسب بدنی باعث پرورش احساس اعتماد به نفس بیشتر در کودکان می شود. از نقطه مقابل وضعیت نامناسب باعث می شود ستون فقرات در یک راستا قرار نگرفته و عضلات و مفاصل بیش از حد تحت فشارو استرس قرار گیرد و این امر در کودک باعث ایجاد دردهای پشت گردن و شانه می شود، حتی احتمال ایجاد دردهای مزمن را طی بزرگسالی آنها افزایش می دهد. همچنین خمیده نشستن کودک بویژه زمانی که پشت میز می نشیند، می تواند منجر به آسیب های حرکتی مداوم، خستگی و کشیدگی عضلانی و در نهایت درد شود.

البته در صورتی که پزشک علل جدی و خطرناک وضعیت بدنی نامناسبی همچون اسکولیوز و کیفوز را رد کند، با استفاده از تغییر در فرم زندگی و از بین بردن عادات غلط می توان قسمت اعظمی از دردهای مزمن پشت را برطرف کرد.

عمق و طول نشیمنگاه صندلی نیز مهم است و ایده آل آن برابر با فاصله لگن تا زانوهای خم شده کودک است. بهتر است صندلی دارای رویه باشد و کودک روی صندلی چوبی یا فلزی بدون روکش ننشیند و در نهایت بهترین حالت این است که زیر پایی و ارتفاع صندلی اطفال قابل تغییر باشد تا بتوان برحسب قد کودک آن را تنظیم کرد. ارتفاع میز تحریر نیز باید طوری باشد که زانوهای کودک از سطح زیرین میز فاصله داشته باشد.

 
نظر جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.